Zapisz się na newsletter
Powrót

BLOG REAKTYWACJA

28 lipca 2015

Nowe otwarcie

Blog, podejście drugie. Ci z Was, którzy obserwują mnie od długiego czasu, wiedzą, że pisałam już kiedyś blog o tematyce modowej. Był on dla mnie niezwykłą przygodą, która trwała kilka ładnych lat. Potem nastąpiła długa przerwa, aż do dziś, ponieważ postanowiłam wrócić do pisania w nowej formule.

Nazywam się Basia Józefiak. Zajmuję się, najogólniej rzecz ujmując, stylizacją i personal shoppingiem. Wchodząc bardziej w szczegóły oznacza to m.in. przeglądanie przeładowanych szaf, robienie wspólnych zakupów, prowadzenie szkoleń i warsztatów, przeprowadzanie metamorfoz, stylizowanie sesji zdjęciowych i wiele innych rzeczy, w których stylista jest niezbędny. Do tego zestawu postanowiłam dorzucić ponowne pisanie bloga.

fashion-legs-notebook-working_stockpic

Zacznijmy od początku

Ubrania mają głównie funkcję użytkową, zakładamy je po to by się ogrzać i nie ganiać jak nas pan Bóg stworzył. Jednak to nie jedyna ich funkcja. Potrafią za nas mówić, przekazywać bardzo konkretną informację na nasz temat i tu właśnie pojawia się słowo klucz, czyli „moda”. Kojarzy się ona często z wybiegami, projektantami, luksusem i… oderwaniem od rzeczywistości. Moja definicja mody jest świadomym obserwowaniem tego co pojawia się na wybiegach, w butikach i sklepach sieciowych, rozkładaniem tych elementów na czynniki pierwsze, tak by wiedzieć jak dana rzecz może  funkcjonować (do kogo będzie najlepiej pasować, w jakich okolicznościach i w jaki sposób), a następnie wykorzystywaniem tego wszystkiego tak, by nam w odpowiedni sposób służyło.

Chciałabym, aby moje wpisy były dla Was inspiracją, byście zaprosili modę do swoich szaf i nauczyli się wykorzystywać jej potencjał, tak by mówiła dokładnie to, co chcemy przekazać. Chciałabym Wam też pokazać, że to co kojarzy nam się z modą nie jest ani tak odległe, ani tak nieosiągalne, ani nawet skomplikowane, jak czasem może się wydawać. Moda nie wyklucza wygody, nie wymaga ciągłej uwagi, a jeśli nauczymy się poruszać w tym, co nam proponuje i trochę ją oswoimy, może nam sprawiać ogromną radość.

Punktem wyjścia w kreowaniu wizerunku jest poznanie zasad dotyczących sylwetki oraz typu kolorystycznego. Na bazie tych informacji dowiadujemy się jakie fasony najlepiej wyrównają nasze proporcje i jakie kolory idealnie zgrają się z kolorystyką naszej urody. Następnie warto nadać stylizacji odrobinę unikatowości opartej na charakterze danej osoby, jej trybie życia, sposobie bycia. Czasem może to oznaczać złamanie wspomnianych przed chwilą zasad, jeśli np. liczy się dla nas bardziej oryginalność wizerunku niż jego klasyczne kreowanie. Wszystko zależy od balansu między wspomnianymi zasadami, a odzwierciedleniem osobowości, ale właśnie dzięki temu uzyskujemy niepowtarzalny charakter stylizacji.

Moje zdanie osobiste

W modzie wiele rozwiązań jest dopuszczalnych. Dziś rządzi różnorodność, dlatego nie uzurpuję sobie prawa do jednie słusznych poglądów. Będziecie zatem mogli poznać tu moje subiektywne opinie oparte na doświadczeniu w pracy z klientem. Będę pisać m. in. o tym jak niebanalnie wykorzystywać dodatki, o propozycjach z nowych kolekcji, o zaobserwowanych stylizacjach, o kolorach, o wzorach, o jakości, o szafach i wielu, wielu innych kwestiach, które będę uważała za warte uwagi.

Jeśli słowo wstępu oraz tematyka bloga Was zainteresowała, zapraszam do polubienia mojego fanpage’a na facebooku, dzięki czemu otrzymacie świeżą informację o pojawieniu się nowego wpisu. Zapraszam też do komentowania i pisania do mnie bezpośrednio. Chętnie dowiem się czy podoba Wam się omawiana tematyka, a także jakie są Wasze sugestie dotyczące kolejnych wpisów.

autor: Basia Józefiak – stylistka

Może zainteresuje Cię również:

Garderoba w pigułce

7 rad dla mężczyzny, jak niewielkim wysiłkiem wyglądać lepiej

Dojrzała moda, modna dojrzałość

Kategorie wpisu: kreowanie wizerunku
Komentarze:

2 komentarze na “BLOG REAKTYWACJA”

  1. Didi pisze:

    Bardzo podoba mi się pomysł, chyba będę zaglądać.

  2. Ala pisze:

    Rewelacja, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WARSZTATY STYLIZACJI Czytaj więcej