Zapisz się na newsletter
Powrót

NA WYPRZEDAŻACH NIE WOLNO TRACIĆ GŁOWY

20 lipca 2016

Na temat wyprzedaży wypowiadałam się nie raz, ale wciąż będę to robić, by uświadamiać wszystkich “łowców promocji” jak robić to z głową. Tym razem udzieliłam wywiadu red. Lili Gabryelów w tygodniku Panorama Leszczyńska.

Panorama Leszczyńska1

W czasie letnich wyprzedaży często tracimy głowę, a przy okazji zawartość portfela. W efekcie nasza szafa wzbogaca się o niepotrzebne rzeczy, które trafiają tam tylko dlatego, że była „okazja”. Jak nie ulec temu wariactwu?

Nie jestem wrogiem korzystania z wyprzedaży. Jednak zakupy – nawet te okazyjne – należy robić z głową. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane ubrania, które chcemy kupić. Równie ważny jest sposób odszycia. Może się zdarzyć, że kupując okazyjnie, w efekcie przepłacimy. Podam taki przykład. Załóżmy, że mamy okazję kupić za 30 zł bluzkę, która pierwotnie kosztowała 60 zł. Biorąc pod uwagę tylko cenę – na pewno warto. Ale bluzka jest nieco krzywo zszyta. Po 2-3 praniach może się okazać, że krzywizna wyciągnie się jeszcze bardziej, uniemożliwiając nam dalsze noszenie. Przeliczając wspomniane 30 zł na wielokrotność założenia, mogłoby się okazać, że lepszą inwestycją byłby zakup za 300 zł bluzki od polskiego projektanta, który zadbał o dobry materiał oraz jakość szycia.

Czytaj dalej…

Może zainteresuje cię jeszcze:

Wszytko co musisz wiedzieć na temat wyprzedaży

5 wymówek, których używasz w stosunku do ubrań domowych

Jak rozpoznać dobrą jakość

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WARSZTATY STYLIZACJI Czytaj więcej