Zapisz się na newsletter
Powrót

PIKNIKOWA MODA W OPERZE

28 lipca 2017

Jak należałoby się ubrać idąc do opery, teatru czy na koncert? Czy zasady obowiązujące naszych rodziców i dziadków są wciąż aktualne czy stały się już przeżytkiem? Moje zdanie na ten temat poznasz czytając artykuł napisany dla Personal Branding Polska.

Strój do opery czy teatru

Piknikowa moda w operze

Pod koniec maja na prywatnym profilu projektanta Łukasza Jemioła powstała niemała burza wywołana niejako przez samego projektanta. Postanowił uwiecznić na zdjęciu oraz skomentować sposób ubioru pewnych osób, które pojawiły się na spektaklu w Operze Narodowej w Warszawie w białych t-shirtach. To zainspirowało mnie do przyjrzenia się kwestii ubioru w miejscach bezpośredniego obcowania ze sztuką.

Zmieniająca się wokół nas rzeczywistość dotyka różnych aspektów życia społecznego. Instytucje kultury takie jak filharmonia czy teatr również tym zmianom ulegają, jednak warto sobie zadać pytanie jakiego rodzaju zmiany należy akceptować, a jakie nie powinny się w tych miejscach pojawiać. Wśród wielu komentarzy pojawiających się pod wpisem Łukasza Jemioła większość wypowiedzi wspierała to, co zauważył projektant. Jednak nie zabrakło również polemiki, z której wynikało, że strój jest zupełnie nic nie znaczącym elementem i trzymanie się kurczowo zasad jest podejściem niezwykle staroświeckim.

Cały artykuł przeczytasz tutaj.

Basia Józefiak - Stylista Poznań

Może zainteresuje Cię również:

10 etapów wprowadzania zmian w wizerunku

Czarny kolor w biznesie

Czy warto kupować polską modę autorską?

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WARSZTATY STYLIZACJI Czytaj więcej