Zapisz się na newsletter
Powrót

SEKRET ŚWIADOMEGO TWORZENIA STYLU

5 czerwca 2016

 

Chcesz zbudować swój trwały i spójny z Tobą wizerunek, ale z drugiej strony nie chcesz, by myślenie o nim zajmowało Ci zbyt wiele czasu i komplikowało Ci życie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, których zastosowanie pozwoli na co dzień cieszyć się niewymuszonym i swobodnym stylem.

3

Sceptycznie podchodź do trendów

Na rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego i jesienno-zimowego przygotowuję zawsze wpis o aktualnych trendach, który zawsze rozpoczynam przypomnieniem, by trendy traktować jako wskazówki, a nie przykazania, których nie wolno łamać. Nie stosuj najnowszych tendencji od stóp do głów, wybieraj z nich pojedyncze elementy i tylko te, które na pewno do Ciebie pasują, a nie jedynie do modelki z wybiegu, na której zobaczyłaś daną rzecz.

Utrzymuj uporządkowaną garderobę

Czytając mój blog wiesz, że bardzo duży nacisk kładę na uporządkowaną garderobę, jednak mówiąc uporządkowaną garderobę mam na myśli nie wypucowaną i śliczną szafę, co raczej sensownie dobraną jej zawartość. By tego dokonać trzeba raz a porządnie zrobić przegląd szafy, a potem go co jakiś czas powtarzać. Kolejne będą zajmowały znacznie mniej czasu, o ile oczywiście nie zagracisz jej ponownie spontanicznymi zakupami, z których spora ilość zwykle okazuje się błędem.

Złam czasem reguły

Do ołówkowej spódnicy najlepiej pasują szpilki? Spróbuj założyć do niej trampki. Bransoletka z kryształkami jest przeznaczona na okazje wieczorowe? Załóż ją do jeansowej koszuli na grilla z przyjaciółmi. W marynarce czujesz się jakbyś szedł do biura? Podwiń rękawy, załóż do niej t-shirt i kolorowe jeansy. Dzięki takim eksperymentom możesz znaleźć nowe, ciekawe rozwiązania, które urozmaicą Twój wygląd. A jeśli się nie sprawdzą? Cóż, po prostu więcej tego nie założysz i już.

Miej dystans do swoich pomyłek

Gdy czasem oglądam swoje zdjęcia z przed lat, zastanawiam się co strzeliło mi do głowy, by założyć niektóre rzeczy, ale tak się zdarza i nie zamierzam z tego powodu lamentować. Dzięki temu, że eksperymentowałam, dziś mam wiedzę, która pozwala mi minimalizować błędy (pisałam o tym niedawno) lub po prostu umiejętnie łamać zasady. Wierzę, że wizerunek jest niezwykle ważną kwestią np. w sferze zawodowej, ale też nie ma co przesadzać, nie jest to sprawa życia i śmierci. Pomyłki mogą się zdarzyć, ważne by nauczyć się wyciągać z nich wnioski.

Znajdź swój wyróżnik

Niedługo pojawi się na blogu wpis o 7 krokach, które należy przejść, by stworzyć własny styl. Na razie tylko wspomnę, że jest to element naszego wizerunku, który pozwala innym Cię zapamiętać, staje się Twoim znakiem rozpoznawczym. Lubisz biżuterię? Noś ją do wszystkiego i to w nie małych ilościach. Masz sporo apaszek i dobrze się w nich czujesz? Naucz się je różnorodnie wiązać i nie rozstawaj się z nimi. A może ciągnie Cię w stronę kolorów? Skup się na nich w codziennych stylizacjach i naucz się je łączyć w niebanalny sposób. To tylko przykłady, ale cokolwiek sobie wybierzesz, skup się na nim, opanuj jego stosowanie do perfekcji, by stał się elementem, bez którego będziesz czuła się naga, a znajomi będą Cię pytać, co się dziś stało, że jesteś bez biżuterii/apaszki/koloru?

Miksuj tańsze rzeczy z droższymi

Niedrogi t-shirt i jeansy będą genialnie wyglądać z dobrej jakości butami i stylowym zegarkiem. Można oczywiście nosić wszystko najwyższej jakości, jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, łączenie będzie znakomitym rozwiązaniem. Nikt nie zauważy, że część stylizacji jest z niższych półek cenowych, ponieważ wyższa klasa pozostałych elementów sprytnie zatuszuje niedrogie.

Tych kilka drobiazgów wprowadzonych w odpowiednich momentach może zdziałać cuda. Zacznij od uporządkowania garderoby, samodzielnie lub z moją pomocą, następnie w trakcie zakupów myśl o tym, by nie rzucać się na trendy oraz by wybierać tańsze i droższe rzeczy, a na co dzień ubierając się o poranku miksuj, eksperymentuj i łam reguły. Powodzenia!

 

autor: Basia Józefiak – stylistka

 

Może zainteresuje Cię również:

5 wymówek, których używasz w stosunku do ubrań domowych

Garderoba kapsułowa dla mężczyzny

Garderoba kapsułowa dla kobiety

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WARSZTATY STYLIZACJI Czytaj więcej