Zapisz się na newsletter
Powrót

Wywiad dla portalu Panie Planują Spotkanie

9 stycznia 2017

Na portalu Panie Planują Spotkanie pojawił się wywiad, w którym opowiadam o popularności warsztatów wizerunkowych, o błędach w ubiorze które zdarza nam się popełniać i o moim nowym projekcie, który światło dzienne ujrzy już w na przełomie lutego/marca. Serdecznie zapraszam do lektury.

Wywiad dla portalu Panie Planują Spotkanie

Warsztaty ze stylistką, czyli jakie błędy w ubiorze najczęściej popełniają kobiety.

PPS: Pani Basiu, czy kobiety są świadome tego, że istnieje coś takiego jak dress code? Czym w rzeczywistości jest to tajemnicze hasło. Ciekawi mnie, czy są to zasady gdzieś spisane i kto jest ich autorem?

Basia Józefiak: Pojęcie dress code to, mówiąc najprościej, kod ubioru, czyli zasady jak należy się ubrać w zależności od okoliczności. Sama definicja jest dość pojemna, ponieważ  dotyczy zasad ubioru np. na różnego rodzaju uroczystości oficjalne czy towarzyskie, jednak współcześnie najczęstszym skojarzeniem jest zbiór zasad związany z życiem zawodowym. Ten zaczął się konkretyzować w latach 80. kiedy strój codzienny stawał się coraz bardziej swobodny, a jednocześnie popularne stawały się korporacje, w których wizerunek pracowników miał ich w parze z ich profesjonalizmem. Wciąż w wielu instytucjach czy firmach zasady te są jasno określone najczęściej regulaminem firmy, jednak generalnie rzecz ujmując, nie licząc banków, instytucji państwowych na najwyższych szczeblach, linii lotniczych czy sklepów i restauracji, w których pracownicy otrzymują jednakowe ubrania, coraz  mniej jest takich miejsc, w których te zasady są bardzo ścisłe. Świadomość istnienia tego rodzaju zasad bywa różna. W firmie powinny zostać określone na początku współpracy z pracownikiem, natomiast to jak powinniśmy wyglądać podczas uroczystości wynika z tradycji, choć to niestety czasem zawodzi. Wszyscy wiemy, że panna młoda zwyczajowo idzie do ślubu w białej sukni, jednak to jak powinniśmy się ubrać do teatru nie jest już dla nas oczywiste. Wiele zasad uległo rozluźnieniu, dlatego sytuacje towarzyskie oraz zawodowe sprawiają nam w dzisiejszych czasach nie mało kłopotu.

PPS: A jakie są podstawowe błędu, które popełniają kobiety jeśli chodzi o ubiór? Za pewne jest kilka takich, które się powtarzają nagminnie. Możliwe, że  część Pań czytających ten wywiad, złapie się na tym, że sama takie popełnia. ????

Basia Józefiak: Do najczęstszych zaliczyłabym…

Cały wywiad przeczytasz tutaj

Basia Józefiak - Stylista Poznań

Może zainteresuje Cię jeszcze:

Warsztaty stylizacji “Pełny remanent wizerunku”

Znaczenie dress code’u

Z wizytą u brafitterki

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WARSZTATY STYLIZACJI Czytaj więcej